Tornádo Tokio Hotel v Quebecu!

8. dubna 2008 v 21:15 | Mischa |  Magazinen♥
Evropská nejžhavější kapela křižovala kvůli promo turné a první show na půdě Quebecu. Cool! dostalo šanci udělat rozhovor s Billem, Tomem, Georgem a Gustavem!
Kdo by mohl tušit, že tito čtyři teenageri z malého města Magdeburku v Německu, by mohli dobýt planetu s pop-rockovou hudbou a v němčině? Ano, právě toho Tokio Hotel, kapela složená z dvojčat Billa (zpěv) a Tom Kaulitze (kytara), Georga Listinga (basa) a Gustava Schäfera (bicí) dosáhli. A po zasicení čtyř kontinentů, se teď podívali na zemi v Serverní Americe, startujeme v Quebecu.
Aby připravili vydání jejich anglického alba Scream, procházeli se v Montrealu, udělali si čas na nějaké rozhovory a měli koncert v National před 700 šťasnými fanoušky! Na začátek rozhovoru jsem se zeptal, jaké to bylo s produkcí alba Scream, aby znělo víc rockově než předešlé: "Skutečně to byla osobní volba kapely, ne příkaz od nahrávací společnosti", říká Bill. "Vybrali jsme songy, které máme nejvíc rádi, reprezentují to nejlepší z nás, až budeme stát potom na podiu - balady a songy, které zní víc rockověji - takže lidé, kteří si poslechnou album, budou mít dobrý přehled o tom, jací jsme a co děláme. Musím vám říct, že jsem jediný, kdo zvládl všechnu tuhle práci (směje se). Ostatní nedělali nic a já jsem to musel všechno nahrávat! Trvalo to delší dobu, protože jsem opravdu chtěl, aby album znělo dobře. Jsme velmi pyšní na výsledek."
Tom to objasňuje: "Důvod, proč si myslíte, že to zní rozdílně, víc rockověji je, protože poprvé jsme nahráli Monsoon, když bylo Billovi 13. Jeho hlas prošel velkou změnou. Teď má 18, je opravdu starý (směje se). A taky jsme s tím měli práci! Nemůžu vám ani říct číslo, kolikrát jsme nahrávali Monsoon během posledních let, aby se to přízpůsobilo změně jeho hlasu."
Je jasné, že se tihle čtyři kluci baví na účet druhého i během rozhovorů. A vědět číslo fanoušků, kteří je nejvíc překvapili. "Je těžké vybrat jedno, protože fanoušci jsou tak aktivní.", říká Bill. "Je tady dívka, která kompletně celé své auto změnila do stylu Tokio Hotel. Když jsme byli na turné, jela s tím autem vedle našeho tourbusu. Co dalšího? Dvě dívky z Ruska nám koupily hvězdu. Máme certifikát a mapu, která ukazuje, kde na obloze je. Hvězda s našim jménem, to je skutečně cool! Také jsme obdrželi dopis od fanoušků, který je velmi dlouhý! Myslím, že doteď je nejdelší asi 12 km!"
Samozřejmě Tom - největší vtipálek kapely, se zapojuje! "Co se mi opravdu líbí je, když má někdo vytetovaný můj obličej!" Bill přikyvuje: "Yeah, je dívka, která má vytetovaný můj obličej na svém stehně a další má můj a Tomův obličej na své hrudi." Využil jsem tuhle příležitost, abych zmínil tetování: Právě teď je Bill jediný, který je potetovaný. Vysvětluje: "Nechal jsem si udělat tetování na předloktí k 18.narozeninám. Je to Svoboda 89. 1989 je rok, kdy jsem se narodil a svoboda je pro mě ta nejdůležitější věc. Jedno jsem si nechal udělat na krk před prvním klipem Durch den Monsun, protože mít logo kapely je pro mě důležité. Opravdu jsem to chtěl mít na kůži. Měl jsem 15. A mezi těma dvěma jsem si nechla udělat hvězdu na břichu. To mi bylo 16 nebo 17."
Tohle by mohlo pokračovat dlouhou dobu, ale ostatní novináři netrpělivě čekali na řadě, takže se rozhodlo, že budeme pokračovat, až se tady zase vrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.