Ticho

25. září 2011 v 12:56 | Mischa =D |  Moje kecy :-p
Ticho je jen slovo, ale můžeme ho cítit různými způsoby. Ticho se kolem nás rozléhá, když jsem samy a někdo nám chybí, schází nám jeho přítomnost, smích, oči, hlas a celkově jeho přítomnost.
Obklopeni tichem jsme ve chvíli, kdy se stane něco nepředvídatelného, tragedie, smutek, žal, protože většinou v té nejtěžší chvíli se na vás všichni vykašlou a nechají vás na pospas osudu a jediný koho máte tak je právě to ticho. Podle takových okamžiku poznáte kdo je vlastně přítel, kdo je kamarád a kdo se na přítele i kamaráda jenom hraje a je tím kdo vás za rohem pomlouvá a přeje vám jenom nejhorší věci světa.
Ticho je, i když jste dva. Nevíte jak se chovat, co říkat a ti motýlci ve vašem břiše už provádějí psí kusy. Chtěli byste něco moc říct, třeba i vykřičet do celého světa, ale nevíte jak to říct a taky máte trošku strach to říct nahlas, protože se bojíte zklamání. Jednoho dne ale nastane příjemné ticho, takové, ke kterému už nejsou potřeba ani žádná slova, stačí jen dlouhé pohledy z očí do očí.
Po delší době můžu, ale taky nemusí, nastat ticho když už nebudete vědět co si vlastně říct, začne se mezi vámi vytvářet propast a pak se budete ze všech sil snažit říct slovíčko "sbohem." Bude vám to trhat srdce, ale musíte se s tím zase vypořádat samy, protože nikdo jiný vám s tím nepomůže.
Jedním stavem člověka je taky donucené ticho, když vám už někdo řekne, ať zavřete klapačku, protože ukecnějšího člověka než jste vy, snad nikdy neviděl.
Nakonec, až nás celý svět opustí, nám vlastně zůstane jenom to ticho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Nessa *Nessa | Web | 25. září 2011 v 13:29 | Reagovat

pěkný blog,navštiv tak můj,dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.